מתיחת בטן | שאיבת שומן
מתיחת בטן
 

מתיחת בטן

מתחת לחגורה- הכל אודות מתיחת בטן

אחד הניתוחים הפלסטיים שהפך למבוקש עם השנים מתייחס לניתוח מתיחת בטן. ניתוח שכזה הינו כרוך בהתערבות כירורגית לכל דבר, כיתר הניתוחים הרפואיים, ומתבצע על ידי מנתח פלסטי מומחה בכירורגיה פלסטית מטעם משרד הבריאות. ניתן לפנות באופן ישיר למנתח פלסטי שהתקבלו המלצות לגביו ממטופלים שעברו ניתוח דומה או ניתוח מסוג אחר שעמד מאחוריו. אפשרות אחרת היא לפנות למכון לרפואה אסתטית המציע מגוון ניתוחים פלסטיים לצד טיפולים אסתטיים כדוגמת העלמת כתמים, מילוי קמטים, פילינג ועוד. גם במקרה השני, הניתוחים מתבצעים על ידי מנתחים פלסטיים המועסקים על ידי המכון. להלן מידע מקדים אודות ניתוח מתיחת בטן - מה זה כולל, למי מיועד, תופעות לוואי ועוד:

 

המטרות וקהל היעד של הניתוח

 

מטרתו של ניתוח מתיחת בטן (Abdominoplasty) הוא להסיר שומן ועודפי עור מאזור הבטן התחתונה והאמצעית. בנוסף, הניתוח מאפשר לחזק ולהדק את דופן הבטן לאחר תקופת הרזיה מהירה שהביאה לעודפי עור באזור הבטן התחתונה או לאחר הריון שבעקבותיו שרירי הבטן הפכו לרפויים. לאחר הניתוח המטופל יוכל ליהנות ממראה מעוצב יותר של האזור ומבטן שטוחה ככל הניתן. הניתוח מיועד לשני בני המינים בעלי בריאות תקינה שאינם מצליחים להשיג את התוצאות הרצויים באמצעות דיאטה או פעילות גופנית מותאמת. לעומתם, אוכלוסיה שהניתוח מהסוג לא ייתן מענה מספק עבורה היא אותם מועמדים שעודפי העור באזור הבטן שלהם קטנים וקיימים אצלם רק סימני מתיחה או עור רפוי במינון נמוך באזור הטבור בלבד. כמו כן, הניתוח אינו מיועד לנשים המתכננות הריון נוסף סמוך או מועמדים שבעברם ניתוחי בטן (שאינם אסתטיים).

הכנה ומהלך ניתוח מתיחת בטן

כיתר הניתוחים הפלסטיים, המטופל נדרש לעבור סדרת בדיקות לפני הניתוח, כאשר במקרה של ניתוח זה יש צורך לעבור בדיקות דם, צילום חזה ובדיקת א.ק.ג. בחלק מהמקרים יהיה צורך גם בבדיקות תפקודי ראות. מהלך הניתוח כולל הוצאת עודפי עור ולאחר מכן מתחית העור באזור הבטן. המנתח מתאים את שיטת הניתוח בהתאם לנתוניו האישיים של כל מטופל כאשר בנוסף למתיחת בטן רגילה יש גם מתיחת בטן מיני ומתיחת בטן אורכית, כאשר כל אחת מהשיטות מתרכזת באזורים מסוימים, כולל הישארות צלקות ותוצאות שונות. באופן כללי, ניתוח מתיחת בטן נמשך כשעתיים ומתבצע בהרדמה כללית. לאחר הניתוח המנותח נשאר לאשפוז של לילה אחד או אפילו בחלק מהמקרים רשאי להשתחרר ביום הניתוח עצמו.

הליך ההחלמה ותופעות לוואי

לאחר הניתוח ההמלצה היא לחבוש חגורה מותאמת לצורך למשך תקופה של כשלושה שבועות, כאשר התוצאות הסופיות הניכרות חזותית תהינה לאחר תקופה של כחצי שנה ויותר. כמובן שממולץ להמנע מישיבות בבתי קפה ואכילת מאכלים משמינים. מבחינת הליך ההחלמה, מדובר בהליך של כבין שבועיים לשלושה שבועות כאשר כבר לאחר הניתוח מומלץ להתחיל לקום ולנוע ולא להישאר במנוחה למרות שהליכה זקופה אינה תהיה פשוטה לאור מתח תפירת השרירים (תפרים שנמסים ואין צורך להוציאם). עם זאת, חל איסור להרמת משקלים כבדים במשק תקופה של כשישה שבועות. מבחינת תופעות לוואי- ישנן תופעות הצפויות לכל ניתוח באשר הוא כמו למשל נפיחות מקומית באזור המנותח, שטפי דם ואחרים. מבחינת הישארות צלקת לאחר הניתוח- אכן נשארת כזו (אך נעשית מטושטשת עם הזמן), כאשר אורכה ומיקומה משתנה בהתאם לנתונים האישיים של כל מנותח וסוג הניתוח. בנוסף, תיתכן אפשרות לאובדן או ירידה בתחושה באזור הבטן התחתונה. לאחר תקופה של מספר שבועות, במרבית המקרים המצב חוזר לקדמותו. כחלק מתופעות לוואי נדירות, יתכן דימום לאחר הניתוח או זיהום שמטופל באמצעות טיפול אנטיביוטי. 

איך זה עובד

 

 

 

© כל הזכויות שמורות