מתיחת בטן | שאיבת שומן
מתיחת בטן
 

מתיחת בטן

לחזור לעצמך אחרי הלידה

את סימני המתיחה המכוערים על הבטן מגלות הנשים כבר בשליש השני של ההיריון. העור שבאזור הבטן, החזה והישבן לא מסוגל לגלות את הגמישות המתבקשת ונוצרים סימני מתיחה. הסימנים הקלים נעלמים מעצמם לאחר הלידה, אך לא כולם. ישנן נשים שמצליחות להסיר את סימנני המתיחה אך ורק באמצעות ניתוחים וטיפולי לייזר. הרפואה הטבעית מציעה מספר שיטות טבעיות למניעת סימני מתיחה בהריון. בין השיטות המומלצות אפשר למצוא אמבטיות שיבולת שועל, סבונים טבעיים מיוחדים ושאר תכשירי לחות ושמנים. יש הטוענים כי סימני מתיחה בהריון מושפעים מגנטיקה, בנות לאימהות שסבלו מסימני מתיחה צפויות לסבול מהתופעה באותה מידה. 

 

מודעות לצמצום הנזק

סימני מתיחה בהריון הם דבר טבעי, לא ניתן למנוע אותם לחלוטין, אך אפשר לצמצם את היקפם. הזנת העור בכמות גדולה של לחות תעניק לו גמישות טובה יותר ועמידות מפני היובש. בהתאם לכך מתבקשות הנשים להימנע ממקלחות חמות שמייבשות את העור, להשתמש בסבונים עדינים ועשירים בלחות, לנגב את הבטן בעדינות בעזרת מגבות רכות ולמרוח קרמים טבעיים ועשירים בלחות. קרם הזנה טבעי אפשר להכין בבית בעזרת שמן זית ושמן שקדים. נשים שכבר סובלות מסימני מתיחה יודעות עד כמה זה מגרד. על אף הגירוד המציק יש להימנע מגירוד במקום ולמרוח קרם לחות מרגיע. בגדים מבדים טבעיים ורכים יסייעו להקלה בתחושת הגירוד, חולצות עשויות בדי כותנה אידאליות בעבור נשים בהריון.

נלחמים בסימנים אחרי הלידה

במהלך ההיריון הסביבה מעודדת עלייה במשקל ומפזרת מחמאות על כל בגד חסר פרופורציה שמצליח לכסות את הבטן. מיד לאחר הלידה התגובות משתנות, כולם מצפים מהאישה לרדת במשקל ולחזור ללבוש את הג'ינס מהתיכון כבר לאחר שבוע. במבחן המציאות מתמודדות הנשים עם לילות ללא שינה, שינויים הורמונליים ודרישה לא הגיונית לשקם את גופן לאחר הלידה. לאחר הלידה הגוף הנשי נותר עם קילוגרמים מיותרים ויש לעבוד קשה בכדי להשיל אותם. לצד המשקל העודף מתמודדות הנשים גם עם נשירת שיער, שינויים בגודל החזה, סימני מתיחה ועוד. בכדי לקצר את תקופת שיקום הגוף לאחר ההיריון יש להקדיש לכך מחשבה כבר בתקופה ההיריון ולהקפיד לבצע פעילות גופנית, למנוע עלייה מיותרת המשקל ולהזין את השיער והעור בלחות וויטמינים.

הצרת היקפים אחרי הריון

90% מהנשים סובלות מסימני מתיחה וכולן עולות במשקל במהלך ההיריון. הנקה מסייעת לאישה לשרוף כ-500 קלוריות ביום אך אין דיי בכל בכדי להשיל את כל המשקל העודף במהרה. פרט להנקה יש להקפיד על תזונה נכונה, להימנע ממאכלים עתירי שומן ולבצע פעילות גופנית סדירה. מכוני כושר מיוחדים לנשים מציעים תוכניות הצרת היקפים לאחר לידה. התכניות מעניקות לאימהות הטריות תמיכה ומיועדות לנשים בלבד. נשים, שמתקשות למצוא בלוח הזמנים הצפוף זמן לצאת אל מכון הכושר, תוכלנה לבחור באימונים אישיים. חשוב להבין כי משקל שנצבר בגוף במשך 9 חודשים לא ניתן להשיל בצורה בריאה ב-9 ימים, גם לא ב-9 שבועות. הצרת היקפים מהירה וקיצונית עלולה לפגוע בבריאות הגוף.

שותפים: טיפולי שיניים

עוד נושא שיכול לעניין אתכם : הצרת היקפים

איך זה עובד

 

 

 

© כל הזכויות שמורות