מתיחת בטן | שאיבת שומן
מתיחת בטן
 

מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים

הרבה מאוד אנשים רוצים לשנות את מראה גופם על מנת להיות רזים יותר וחטובים יותר. הדרכים המקובלות לעשות זאת הן, כמובן, ביצוע שינויים בתזונה וביצוע פעילות גופנית, אבל לפעמים, גם אם מצליחים לרדת במשקל בדרכים אלה, נשאר שומן עודף באזור שמאוד קשה לחטב אותו בדרכים אלה – הבטן.

במקרה כזה ניתן לבדוק את האפשרות של ביצוע ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים – הניתוח המתמקד אך ורק באזור הבטן התחתונה. במהלך ניתוח זה מסירים עודפי שומן ועור מהאזור ומהדקים אותו בצורה כזאת שגורמת לבטן להיות שטוחה ומצרה את היקף הבטן באופן כללי.


למי מתאים ניתוח כזה?

ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים מתאים לאנשים שלא מצליחים להיפטר מעודפי השומן בבטן בדרכים המקובלות כמו דיאטה ופעילות גופנית. מכיוון שהוא מתמקד רק באזור הבטן, הוא לא מתאים לאנשים בעלי עודף משקל קיצוני. הוא כן יכול להתאים גם לנשים שעברו היריונות ולידות ונשארו עם בטן שלא יורדת באף דרך אחרת, אולם אישה שמתכננת להיכנס להיריונות נוספים – עדיף שתמתין עד לאחר הלידות כולן. כמו כן, ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים יכול להתאים לאנשים שירדו במשקל באופן קיצוני, אם בעקבות דיאטה ואם בעקבות ניתוח, ונשארו עם עודפי שומן באזור הבטן בלבד.

כיצד מתבצע הניתוח? 

יש מספר שיטות לביצוע ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים:
מתיחת בטן מלאה – הרופא מבצע חתך בשיפולי הבטן ומהדק את השרירים הרפויים של דופן הבטן. לאחר מכן ממקם הרופא את הטבור במיקומו החדש, והמטופל מתעורר מהרדמה עם עור מתוח בטן שטוחה.

מיני מתיחת בטן – מתיחת בטן חלקית, היינו – מתיחה של החלק התחתון של הבטן בלבד, ללא צורך במיקום מחדש של הטבור וללא צורך בתפירה של שרירים.
ההחלטה על שיטת הניתוח תתבצע על ידי הרופא והמטופל כאחד, בהתאם למצב הבטן ולתוצאות הרצויות.


הביצוע בפועל

הניתוח מתבצע, כאמור, בהרדמה כללית. אם יש צורך – הניתוח מתחיל בשאיבת שומן מהבטן ומהמותניים. לאחר מכן הרופא מבצע חתך בחלק התחתון של הבן, מפריד את שכבת העור והשומן משכבת השריר שתחתם ומבצע חתך מעגלי מסביב לטבור. הרופא מקרב את שרירי הבטן ומהדק אותם באמצעות תפרים פנימיים. בדרך זאת נוצר מעין מחוך פנימי לבטן, והיא הופכת להיות שטוחה. בשלב האחרון מוסרים עודפי העור והשומן, העור נתפר והטבור ממוקם במקומו החדש. באזור הניתוח מוחדרים נקזים לניקוז דימומים קלים ונוזלים, והם מוצאים לאחר כמה ימים.

המטופל משתחרר מבית החולים בדרך כלל יום אחרי הניתוח, ויכול לחזור לשגרה אחרי כשבועיים. 

לסיכום

ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים הוא פתרון מוצלח מאוד עבור אנשים שלא מצליחים להיפטר מעודפי העור והשומן שמצטברים באזור הבטן התחתונה. כמובן שכדי ליהנות באמת מהתוצאות של ניתוח מתיחת בטן והצרת היקפים חשוב מאוד לעשות אותו רק אצל רופא המתמחה בביצוע ניתוחים מסוג זה. אין ספק, שאחרי ניתוח כזה נראים יותר טוב, מרגישים יותר טוב וכבר אין שום סיבה אמיתית להתלונן על הבטן. בהצלחה! 

איך זה עובד

 

 

 

© כל הזכויות שמורות