מתיחת בטן | שאיבת שומן
מתיחת בטן
 

מתיחת בטן

סיכונים אפשריים


ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח אסתטי נפוץ ביותר ( בערך כמו  מתיחת פנים ), ובדומה לניתוחים אסתטיים אחרים, לרוב הוא איננו מלווה בסיבוכים קשים. עם זאת, ניתוח מתיחת בטן הוא הליך כירורגי, ולכן במקרים נדירים מאוד עלולים להתפתח כתוצאה ממנו סיבוכים שונים, כדוגמת: הצטברות קרישי דם, זיהום או צלקות בולטות לעין. מטרתו של ניתוח מתיחת בטן היא להדק שרירים רפויים ולמתוח מחדש את העור, והוא מתאים לקבוצות אוכלוסייה שונות. נשים לאחר היריון, אנשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם ואנשים שמראה בטנם הפך רופף כתוצאה מתהליכי ההזדקנות הם לרוב המועמדים המתאימים ביותר לניתוח מתיחת בטן.

 

ניתוח מתיחת בטן – החלמה

לאחר ניתוח מתיחת בטן לרוב יש צורך באשפוז של כיממה, כאשר את תוצאותיו ניתן לראות תוך זמן קצר. עם זאת, רק כחודש לאחר ניתוח מתיחת בטן ניתן ממש ליהנות מהמראה החדש, כאשר תהליך החלמת הצלקות באזור הוא ממושך יותר. ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן כוללת מספר תופעות לוואי שכיחות: כאבים מקומיים בייחוד בעת אימוץ שרירי הבטן, שטפי דם, נפיחות, חוסר תחושה באזור הניתוח ותופעות נוספות. עם זאת, תופעות אלה חולפות לאחר תקופה קצרה מיום ניתוח מתיחת בטן. בשל חיתוך העור בשולי הבטן במהלך ניתוח מתיחת בטן, נותרות צלקות על העור. תהליך ההחלמה של צלקות אלה הוא ממושך יותר, כאשר בסמוך לניתוח מתיחת בטן מחמיר מצבן ולאחר תשעה חודשים בממוצע הן מתחילות להתבהר, להיטשטש ולהיעלם כמעט לחלוטין. מסיבה זו, לרוב מבוצע החיתוך בעת ניתוח מתיחת בטן באזור מוצנע מאוד ובסמוך לקו הביקיני. מתוצאות הניתוח לאחר מכן ניתן אמנם ליהנות במשך שנים ארוכות, אך הן מושפעות מגורמים חיצוניים שונים, כדוגמת: הריונות ועלייה במשקל. מסיבה זו, באמצעות הקפדה על פעילות גופנית ותזונה נכונה ניתן לשמר את תוצאות הניתוח לזמן ארוך יותר או להפחית את הסיכוי להזדקק לניתוח מתיחת בטן חוזר.


ניתוח מתיחת בטן – סיבוכים אפשריים

בעת ביצוע ניתוח מתיחת בטן, כמו בכל ניתוח אחר, קיימים, כאמור, סיכונים המתרחשים רק בנסיבות נדירות. דימום בלתי פוסק, זיהום, היעדר סימטריה באזור הניתוח, הצטברות של נוזלים, שינויים קבועים בתחושה, אובדן מוחלט של התחושה באזור ניתוח מתיחת בטן, הצטלקויות בולטות, פתיחה של התפרים, נמק המתפתח בשולי העור ועיוות צורתו של הטבור הם חלק מהסיבוכים העלולים להתרחש כתוצאה מניתוח מתיחת בטן. לעיתים נדירות עלולים להתפתח כתוצאה מניתוח מתיחת בטן גם קרישי דם באזור הרגליים. מסיבה זו, ממליצים מרבית הרופאים להקפיד על הליכות קצרות כבר בסמוך לאחר ניתוח מתיחת בטן. ניתוח מתיחת בטן עלול להסתבך במקרים מסוימים דווקא בקרב נשים מעשנות. שכן, העישון גורם להצרת כלי הדם או לסתימתם. במקרים של ניתוח מתיחת בטן אצל נשים מעשנות עלולה זרימת הדם הקלושה לגרום לנזק לעור או להתפתחות זיהומים.

איך זה עובד

 

 

 

© כל הזכויות שמורות