מתיחת בטן | שאיבת שומן
מתיחת בטן
 

מתיחת בטן

בטן עם צפרדעים, בטן עם פרפרים

הבטן היא איבר בולט ורגיש אבל היא גם משל. לחיוב – פרפרים,ולשלילה – צפרדעים. כאשר אנחנו רואים אישה תפוחה, עם בטן הריונית,  אנחנו מתמלאים חמלה וחשים ורוחשים לאישה, אפילו היא זרה גמורה, עוברת אורח אקראית, הנושאת בבטנה תינוק, סוג של שמחה. שמחת חיים פשוטה. אנחנו לא יודעים מה מסתירה הבטן, מה מסתתר בבטן. אין לנו מושג האם ההיריון תקין, האם האישה הרתה בקלות או שמא עברה טיפולי פוריות ממושכים...

 

 כאבי בטן גם בראש:

 

כאשר אנשים מגדירים עצמם כמי שנתקפים לעתים כאבי בטן אף שאין לכאורה סיבה גלויה והגיונית לכאבם הם מתכוונים, לא פעם, שיש להם כאבים שאינם פיזיים – שיש להם צרות. שיש להם "כאבי ראש"... הבטן מכילה וסופחת אליה גם מה שאינו קשור בה ישירות. בהיותה איבר רגיש, כל דבר נוגע בה, כל דבר משפיע עליה. רבים מאתנו "מסתירים בבטן" – במירכאות ובלעדיהן – לא מעט סודות.

 

בטן? גב!

 

דווקא בשל היותה של הבטן גלויה (גם כשהיא מוצנעת, כביכול) יש רבים, בעיקר נשים, שרגישים למראה הבטן שלהן: הן מוכנות לשלם מחיר יקר, מכל בחינה, כדי להצר היקפים ולשטח את הבטן שלהם, גם באמצעות ניתוח פלסטי. הן חולמות על בטן שטוחה כמו גב.

 

בטן פלסטית ואלסטית:

 

כאשר אישה רוצה להינתח בבטנה – דבר לא יניא אותה. גם אם יסבירו לה שלא מדובר בניתוח מציל חיים ולפעמים, לא זה בלבד שהוא סובל דיחוי אלא מחייב ביטול, היא תתעקש עליו. ניתוחים פלסטיים באזור הבטן שכיחים למדיי והם כוללים, בין היתר: עיצוב הטבור (כן, הפופיק...), המסת  שומן מאזורים שונים בבטן, מתיחת בטן ועוד פרוצדורות שנועדו לשוות לאישה מראה חטוב ורזה. מי מכן, גבירותיי, שמנוי וגמור עמה לעבור ניתוח – אנא, התייעצו אם רופא מומחה ועם מי שכבר עברו ניתוח כדי להתכונן ולהיערך לקראתו באופן הטוב ביותר. על פי רוב לא צפויות תופעות לוואי או סיכונים אבל בכל זאת מדובר בפרוצדורה רפואית וחשוב לבצע אותה אצל מי שמוסמך ומורשה לבצעה.

 

בטן השוואתית:

 

כאשר אנחנו פוגשים אנשים העיניים נופלות על בטנם. במודע או שלא במודע אנחנו עורכים בחינה השוואתית בין בטנם לבטננו. בתוך תוכנו אנחנו תוהים, מקנאים, מודים שאנחנו לא רזים או שמנים כמוהם. הבטן אינה מותירה אותנו אדישים.

הבטן נקשרת גם עם ביטויים שונים. כאשר אנחנו צוחקים צחוק חזק וממושך אנחנו חשים עוויתות בבטן. מי מאתנו לא שמע את הביטוי "הבטן כואבת לי מרוב צחוק?". אנשים נבדלים זה מזה מכל בחינה והיבט. אנחנו שונים איש מזולתו "כשוני האש מן המים", כמאמר המשוררת. גם בבטן – בצורתה, בתכולתה, במה שאנחנו לוקחים מהחיים ומכניסים אליה – צער, כעס, שמחה, הצלחות, כישלונות, צפרדעים, פרפרים. גם בטן קטנה עשויה להכיל אין ספור דברים. בטן היא חבית או באר ללא תחתית.

 

איך זה עובד

 

 

 

© כל הזכויות שמורות