מתיחת בטן
 

אודות

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי שכיח אשר מטרתו הכללית היא עיצוב מראה הבטן. רבים הם המיתוסים סביב הנושא הכה מדובר של ניתוחים פלסטיים לצרכים קוסמטיים ואחד מהמיתוסים הוא שניתוח למתיחת בטן מיועד גם לצרכי הורדת משקל.

ואמנם, במהלך ניתוח למתיחת בטן אכן מסירים עודפי שומן אך מטרת הניתוח היא לא לשם הרזייה ואף יתרה מכך – מטופל אשר סובל ממשקל יתר לא יומלץ לו ואף יידחה אם יבקש לבצע ניתוח למתיחת בטן.

 

למי מומלץ לעבור ניתוח למתיחת בטן?

 

אחד המיתוסים הנוספים סביב ניתוח למתיחת בטן הוא שהניתוח מתאים אך ורק לנשים מאחר והן סובלות מבטן "מדלדלת" באופן טבעי. כמו כל סופו של מיתוס הגיע הזמן להפריח את השמועה. ניתוח למתיחת בטן מתאים לשני המינים ולאו דווקא לנשים. עובדה.

ניתוח למתיחת בטן מהווה פיתרון לכל אותם האנשים אשר נוצרו אצלם עודפי עור בבטן התחתונה אשר מהם לא ניתן "להיפטר" באמצעים הרגילים של תזונה נכונה וחיים ספורטיביים.

מבין הסובלים העיקריים מתופעה זאת ניתן למצוא נשים לאחר לידה וגם אנשים אשר השילו מעצמם עודפי שומן גדולים ומיותרים.

 

למי לא מומלץ לעבור ניתוח למתיחת בטן?

 

כאמור, ניתוח למתיחת בטן אינו מהווה תחליף לשמירה על תזונה נכונה ואורח חיים בריא וספורטיבי.

אם מצאת את עצמך עומד/ת בקריטריונים המאשרים אותך כמועמד/ת לניתוח למתיחת בטן יש לשאול את עצמך האם מבחינה נפשית הינך מוכן/ה לשמירה על אורח חיים בריא כדרך חיים.

לאותם אנשים אשר חושבים כי ניתוח למתיחת בטן הוא מענה אשר מהווה קיצור דרך אל המראה החטוב ללא מאמץ אישי לא מומלץ לו לעבור את הניתוח.

 

כיצד ניתוח למתיחת בטן מבוצע?

 

כמו בניתוח הגדלת חזה, יש צורך בהרדמה אשר יכולה להיות מקומית או מלאה. הרופא המנתח והמרדים יסבירו לכם את היתרונות והחסרונות של כל אופציה ויעזרו לכם לבצע את ההחלטה.

הניתוח עצמו מתחיל בחתך מעל קו הערווה וממנו מתחיל השלב של הפרדת העור מהשרירים והשומן שמתחתיו. בעזרת פעולות כירורגיות שונות מעצבים מחדש את שרירי הבטן, מסירים שומן עודף, מותחים את העור כלפי מטה וחותכים את העור העודף. לאחר מכן משאירים נקזים ליציאה של נוזלים וחובשים את הבטן בחבישת לחץ אשר מטרתה היא קיבוע.

 

מהן תופעות הלוואי של הניתוח?

 

מאחר והטבור (הפופיק) נמצא בבטן התחתונה הרי שכנראה הוא עתיד להיות מוסר יחד עם עודפי העור המיותרים. לכן, במהלך ניתוח זה מבוצע שיחזור של הטבור ועל פי רוב לא ניתן להבחין כלל שזהו טבור משוחזר.

תופעת לוואי נוספת היא צלקת באזור הניתוח אך חשוב לציין כי לאחר חצי שנה הצלקת מתחילה לדהות ובחלק מהמקרים כמעט שלא יהיה ניתן להבחין בה לאחר תקופת זמן זאת.

איך זה עובד

 

 

 

© כל הזכויות שמורות